Często zadawane pytania.

1. Gdzie się znajdujemy?

– Główna siedziba i magazyn znajdują się w Luboniu, pod Poznaniem. Posiadamy również składy na śląsku, pomorzu, w Holandii i Niemczech.

2. Jakiego rodzaju materiał oferujemy?

– Zajmujemy się wyrobami hutniczymi ze stali nierdzewnej w każdej postaci, a na zamówienie sprowadzamy również bardziej wymagające materiały jak stopy niklu i tytanu.

3. Co to znaczy, że materiał jest w 2gim gatunku?

– Może to być nadprodukcja hutnicza, nieutrzymane tolerancje wymiaru lub grubości, defekty wizualne. Deklasyfikacja nigdy nie dotyczy składu chemicznego – oferowany materiał zawsze jest zgodny z wymaganiami klienta w tym zakresie.

4. Jaka jest różnica między „nierdzewką” a „kwasówką”?

– W czasie używania starych norm do tzw. nierdzewki zaliczano stopy z dodatkiem chromu (ferrytyczne), a do tzw. kwasówki stale chromowo-niklowe (austenityczne). Obecnie oficjalnie obowiązującą normą jest EN 10088, gdzie stal niewrdzewna obejmuje znacznie szerszy zakres niż uprzednio. W związku z tym, aby uniknąć nieporozumień przy omawianiu zapotrzebowania, zaleca się określanie zastosowania materiału lub konkretnego gatunku stali wg EN 10088 (1.4016, 1.4301, 1.4404 etc).

5. Jaka jest minimalna ilość do zamówienia, którą możemy dostarczyć?

– Dostarczamy materiał od 1 t na pozycję.

6. Czy macie własny transport?

-Nie, aczkolwiek współpracujemy z wieloma przewoźnikami w związku z czym jesteśmy w stanie zaproponować szybkie terminy dostawy.

7. Czy możliwy jest zakup materiału z odroczonym terminem płatności?

– Standardowo, pierwszą transakcję realizujemy w oparciu o przedpłatę całościową lub częściową, zastosowanie odroczonej płatności uzależniamy od decyzji Ubezpieczyciela.

8. Czy wysyłacie materiał za granicę?

-Tak, posiadamy spore doświadczenie w tym temacie i realizujemy z powodzeniem takie transakcje.