Wyślij do nas swoje zapytanie ofertowe. Przygotujemy dla Ciebie optymalną ofertę.

Dana usługa rozpatrywana jest jako następujące operacje:

  • Zmniejszenie szerokości zwojów / przerobienie szerokiego zwoju na kilka węższych;
  • Obcięcie brzegu zwoju;
  • Cięcie zwoju na taśmy.
Cięcie wzdłużne na taśmy dane techniczne 
Zakres grubościod 0,10 mm do 3,00 mm
Maksymalna szerokość1500 mm
Minimalna szerokość taśmy10 mm
Średnica wewnętrzna zwoju508 / 610 mm
Maksymalna zewnętrzna średnica zwoju1840 mm
Maksymalna waga zwojudo 12,0 t
Precyzyjność wykonania operacji– zwykła
– podwyższona (precyzyjna)
– specjalna (wg specyfikacji klienta)
Stopień wzmocnienia– miękka
– półtwarda
– twarda
– sprężynowa

Cięcie wzdłużne zwojów stali nierdzewnej na taśmy jest procesem, w którym zwoje stali nierdzewnej są przecinane wzdłuż długości, aby utworzyć taśmy o określonej szerokości. Ten proces jest ważny w przemyśle metalurgicznym i wykorzystywany jest w wielu różnych aplikacjach, w tym w produkcji rur, kabli, elementów elektronicznych.

Proces cięcia zwojów blach na taśmy jest zwykle wykonywany centrum serwisowymi przy użyciu specjalnych maszyn, zwanych walcarkami do cięcia taśm. Te maszyny zwykle składają się z trzech podstawowych elementów: walec napędzający, walec cięcia i walec prowadzący. Zwoje stali nierdzewnej są przesuwane przez maszynę, a walec cięcia przecina je wzdłuż długości, tworząc taśmy o określonej szerokości.

Ważnym czynnikiem wpływającym na jakość cięcia wzdłużnego zwojów stali nierdzewnej na taśmy jest dobór odpowiedniej prędkości cięcia. Zbyt niska prędkość cięcia może spowodować, że stal się skręca i zniekształca, co prowadzi do niejednolitej szerokości taśmy i niedoskonałego cięcia. Zbyt wysoka prędkość cięcia może natomiast spowodować nadmierny opór i przegrzanie maszyny, co może doprowadzić do uszkodzenia narzędzi cięcia.

W związku z tym, aby uzyskać jak najlepsze wyniki cięcia wzdłużnego zwojów stali nierdzewnej na taśmy, konieczne jest przeprowadzenie dokładnych obliczeń i testów, aby dobrać optymalne parametry procesu cięcia.

Cięcie Wzdłużne Cena

Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły naszej oferty. Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym przez formularz „darmowa wycena” lub telefonicznie na numer +48 513 44 40 14 ,  +48 518 80 96 06  , +48 518 80 88 22

Oferujemy również wysokiej jakości usługi cięcia poprzecznego zwojów na arkusze. 

Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły naszej oferty.